Electrical Connectors
Categories
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Housing Colour | Black |
| Connector Shape | angular |
| Weight | 0.042 kg |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Plug, coil |
| Function | Plug, coil |
Important compatibility info
| Title | Battery Strap - Insulated Term Ring Red - 30 inch |
Additional Information
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 3 |
| Cable Length | 235 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | Bosch |
| Version | Jetronic Code 1 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | Yellow Terminals |
Additional Information
Important compatibility info
| Title | Copper Tube Terminals (Cable Lugs) 70Mm2 X 10Mm |
Additional Information
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Port / Connector type | AMP / FEP |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Version | 1.5 mm Sealed, Code VIII |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 5 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | AMP / FEP |
| Version | 2.8 mm Sealed, Code I |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 5 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | FEP |
| Version | 1.5 mm Sealed, Code II |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Port / Connector type | Bosch |
| Number of Connectors / Ports | 2 |
| Version | Kompakt 1.1a Code 3 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 1.5 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | Universal Battery Strap - 36"" Insulated Ring |
Additional Information
Important compatibility info
| Cable Length | 250 mm |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Additional Information 2 | with plug |
| Additional Information | with squeeze connector |
| Function | Plug |
| Cross Section | 0.50 mm² |
| Type | Plug |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | Bosch |
| Version | Kompakt 1 Code 1 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Function | Plug, coil |
| Extra Description | Fuel Parts |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Weight | 0.1 kg |
| Type | Plug, coil |
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 5 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | AMP / FEP |
| Version | 1.5 mm Sealed, Code 1 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | FEP |
| Version | 1.5 mm Sealed, Code II |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Connector Shape | angled |
| Version | 4+3-pol. MCP1,5/2,8 |
| Port / Connector type | HDSCS |
| Number of Connectors / Ports | 7 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
| Paired article numbers | 198884 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Number of Connectors / Ports | 8 |
| Type | Plug |
| Function | Plug |
| Port / Connector type | HDSCS |
| Version | 8x MCP1.5 |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Additional Information | with squeeze connector |
| Additional Information 2 | with plug |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Cable Length | 250 mm |
| Type | Plug |
| Cross Section | 0.75 mm² |
| Function | Plug |
| Extra Description | febi Plus |
| Port / Connector type | AMP / FEP |
| Version | 2.8 mm Sealed, Code I |
Additional Information
General Information
These products are designed to be used as originally intended and not modified for purpose. Please ensure the products are installed by a competent individual. N.B. products are usually supplied without fitting instructions.
Important compatibility info
| Title | GadJet 2 in1 3.5mm AUX converter and Lightning Splitter |



















