Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M8x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 32 mm |
| Height | 32 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 29 mm |
| Thickness/Strength 1 | 48 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 47.5 mm |
| Width | 47.5 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Height | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Length | 47.5 mm |
| Width | 47.5 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Height | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle, Lower |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 51 mm |
| Length | 194 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 14.2 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 42 mm |
| Height | 51 mm |
| Length | 194 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 46 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 106 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 46 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 106 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 285 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 285 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC754 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M10x1 |
| Width | 83 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 77 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC754 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M10x1 |
| Width | 83 mm |
| Height | 76 mm |
| Length | 77 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 333 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Length | 348 mm |
| Height | 39 mm |
| Width | 39 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 333 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Length | 348 mm |
| Height | 39 mm |
| Width | 39 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Width | 60 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 60 mm |
| Type | Ball Joint |
| Replaces | TC2888 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 22mm |
| Width | 60 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 60 mm |
| Type | Ball Joint |
| Replaces | TC2888 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 16 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 41 mm |
| Height | 41 mm |
| Length | 75 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 16 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 41 mm |
| Height | 41 mm |
| Length | 75 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Length | 203 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Length | 203 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC502 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 19mm |
| Width | 84 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 115 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC502 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 19mm |
| Width | 84 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 115 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Diameter 1 | 10.9 mm |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Diameter 1 | 10.9 mm |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 49 mm |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Thickness/Strength 1 | 64 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 49 mm |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Thickness/Strength 1 | 64 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 319 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 319 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 85 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Width | 35 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Paired article numbers | TA3291 |
| Cone Size | 11.4 mm |
| Length | 130 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Height | 85 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Width | 35 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Paired article numbers | TA3291 |
| Cone Size | 11.4 mm |
| Length | 130 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















