Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 225 mm |
| Height | 72 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3010 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.6 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 225 mm |
| Height | 72 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Paired article numbers | TA3010 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.6 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Diameter 2 | 10.3 mm |
| Diameter 1 | 10.3 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 100 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NA/A |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Diameter 2 | 10.3 mm |
| Diameter 1 | 10.3 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 100 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NA/A |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, inner, Left, Right |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Thickness/Strength 1 | 45 mm |
| Inner diameter 1 | 23 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, inner, Left, Right |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Thickness/Strength 1 | 45 mm |
| Inner diameter 1 | 23 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Height | 63 mm |
| Function | Fuel filter |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Material | Metal |
Important compatibility info
| Height | 63 mm |
| Function | Fuel filter |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Material | Metal |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 290 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 290 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.4 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1951 |
Important compatibility info
| Cone Size | 13.4 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA1951 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Paired article numbers | TA1950 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 13.4 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 78 mm |
| Length | 155 mm |
| Paired article numbers | TA1950 |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 264 mm |
| Axle Joint Length | 245 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 38 mm |
| Length | 264 mm |
| Axle Joint Length | 245 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Height | 63.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Length | 240 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Height | 63.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Length | 240 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 46 mm |
| Height | 74 mm |
| Length | 210 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2913 |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 46 mm |
| Height | 74 mm |
| Length | 210 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2913 |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 51 mm |
| Width 1 | 78 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
| Type | Bushing, axle beam |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 51 mm |
| Width 1 | 78 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
| Type | Bushing, axle beam |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Height | 137 mm |
| Type | Fuel filter |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | Filter Insert |
| Height | 137 mm |
| Type | Fuel filter |
Important compatibility info
| Width | 34 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 72 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Width | 34 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 72 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 150 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 88 mm |
| Height | 84 mm |
| Length | 150 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 95 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 16.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 85 mm |
| Length | 95 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














