Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 116 mm |
| Length | 303 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 116 mm |
| Length | 303 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 111 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 71 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 111 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 71 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Length | 85 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 88 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1085 |
Important compatibility info
| Length | 85 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 88 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1085 |
Important compatibility info
| Length | 85 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Height | 85 mm |
| Width | 88 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1084 |
Important compatibility info
| Length | 85 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Height | 85 mm |
| Width | 88 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1084 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 253 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 95 mm |
| Length | 253 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC2124 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC2124 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 41.8 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Type | Ball Joint |
| Height | 86 mm |
| Width | 41.8 mm |
Important compatibility info
| Length | 41.8 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Type | Ball Joint |
| Height | 86 mm |
| Width | 41.8 mm |
Important compatibility info
| Length | 115 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2155 |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 15.6 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Length | 115 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 42 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2155 |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 15.6 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 15.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 42 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 115 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2154 |
Important compatibility info
| Thread Size | M16x1.5 |
| Cone Size | 15.6 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 42 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 115 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2154 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 44 mm |
| Height | 83 mm |
| Length | 44 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.25 |
| Width | 44 mm |
| Height | 83 mm |
| Length | 44 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 95 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1317 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Width | 95 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 95 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1317 |
Important compatibility info
| Length | 95 mm |
| Width | 95 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Height | 110 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1316 |
Important compatibility info
| Length | 95 mm |
| Width | 95 mm |
| Thread Size | M12x1.5 |
| Function | Ball Joint |
| Height | 110 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC1316 |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 55 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 72 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1304 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 55 mm |
| Height | 55 mm |
| Length | 72 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1304 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 73 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Fuel filter |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 73 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Type | Fuel filter |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














