Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Thread Size | Pinch bolt 18mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Length | 110 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 89 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, both sides, Lower |
Important compatibility info
| Thread Size | Pinch bolt 18mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Length | 110 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 89 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, both sides, Lower |
Important compatibility info
| Width | 59.8 mm |
| Length | 59.8 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M20x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Height | 105 mm |
Important compatibility info
| Width | 59.8 mm |
| Length | 59.8 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M20x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M20x1.5 |
| Type | Ball Joint |
| Height | 105 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Length | 141 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 38 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Length | 141 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 38 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 67 mm |
| Outer diameter 1 | 16 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 67 mm |
| Outer diameter 1 | 16 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Thickness/Strength 1 | 52 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 357.7 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Axle Joint Length | 344 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x2 |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Function | Inner Tie Rod |
| Length | 357.7 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Axle Joint Length | 344 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 168 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 186 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Replaces | TA2317 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 168 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 186 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Replaces | TA2317 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 265 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 265 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Height | 78 mm |
| Length | 44 mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 20 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer |
Important compatibility info
| Height | 78 mm |
| Length | 44 mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 20 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer |
Important compatibility info
| Function | Mounting, leaf spring |
| Type | Mounting, leaf spring |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, both sides, Front |
| Inner diameter 1 | 16.1 mm |
| Inner diameter 2 | 60.6 mm |
| Outer diameter 1 | 57 mm |
| Thickness/Strength 1 | 72.2 mm |
| Thickness/Strength 2 | 60.6 mm |
Important compatibility info
| Function | Mounting, leaf spring |
| Type | Mounting, leaf spring |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, both sides, Front |
| Inner diameter 1 | 16.1 mm |
| Inner diameter 2 | 60.6 mm |
| Outer diameter 1 | 57 mm |
| Thickness/Strength 1 | 72.2 mm |
| Thickness/Strength 2 | 60.6 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Paired article numbers | TA2710 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Paired article numbers | TA2710 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.3 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2709 |
Important compatibility info
| Cone Size | 12.3 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 38 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 127 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2709 |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 16.5mm |
| Width | 80 mm |
| Height | 66 mm |
| Length | 90 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | Pinch Bolt 16.5mm |
| Width | 80 mm |
| Height | 66 mm |
| Length | 90 mm |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 260 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 35 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 260 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cone Size | 16.5 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 130 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2448 |
Important compatibility info
| Thread Size | M18x1.5 |
| Cone Size | 16.5 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 40 mm |
| Height | 86 mm |
| Length | 130 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2448 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














