Battery by Enduroline
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Height | 93 mm |
| Length | 150 mm |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 190 A |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 9 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Width | 88 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Height | 110 mm |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Width | 88 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 11.6 A |
| Length | 150 mm |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 210 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 150 mm |
| Height | 110 mm |
| Width | 88 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 11.8 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 230 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Type | AGM |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Height | 85 mm |
| Width | 70 mm |
| Ampere-Hours | 4.2 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 70 A |
| Length | 113 mm |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 130 A |
| Height | 105 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Length | 113 mm |
| Width | 70 mm |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Ampere-Hours | 6.3 A |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 181 mm |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Width | 77 mm |
| Height | 167 mm |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Female Thread |
| Ampere-Hours | 19 A |
| Voltage | 12 V |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 22 A |
| Type | AGM |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Female Thread |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Width | 77 mm |
| Height | 167 mm |
| Length | 181 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Female Thread |
| Ampere-Hours | 26 A |
| Voltage | 12 V |
| Width | 175 mm |
| Height | 125 mm |
| Length | 166 mm |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Length | 181 mm |
| Height | 167 mm |
| Width | 77 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 22 A |
| Terminal Type | Female Thread |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 190 A |
| Width | 86 mm |
| Length | 151 mm |
| Height | 131 mm |
| Ampere-Hours | 12 A |
| Battery Type Code | YTX12-BS Compatible |
| Warranty | 2 year warranty |

