Car Parts & Accessories by NRF
NRF, specialist in Climate control and Cooling for the Automotive market, with its commitments to the design, production and distribution. Important compatibility info
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 72 mm |
| Core Width | 127 mm |
| Core Length | 300 mm |
| Type | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 72 mm |
| Core Width | 127 mm |
| Core Length | 300 mm |
| Type | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 64 mm |
| Core Width | 235 mm |
| Core Length | 310 mm |
| Type | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 64 mm |
| Core Width | 235 mm |
| Core Length | 310 mm |
| Type | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Additional Information 2 | without sensor |
| Core Depth | 60 mm |
| Core Width | 130 mm |
| Core Length | 310 mm |
| Type | Charge Air Cooler |
| Replaces | 30335 |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Additional Information 2 | without sensor |
| Core Depth | 60 mm |
| Core Width | 130 mm |
| Core Length | 310 mm |
| Type | Charge Air Cooler |
| Replaces | 30335 |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Type | Charge Air Cooler |
| Core Length | 358 mm |
| Core Width | 146 mm |
| Core Depth | 90 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Type | Charge Air Cooler |
| Core Length | 358 mm |
| Core Width | 146 mm |
| Core Depth | 90 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Type | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 144 mm |
| Core Depth | 64 mm |
Important compatibility info
| Type | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Length | 650 mm |
| Core Width | 144 mm |
| Core Depth | 64 mm |
Important compatibility info
| Type | Charge Air Cooler |
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Length | 572 mm |
| Core Width | 130 mm |
| Core Depth | 52 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Type | Charge Air Cooler |
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Length | 572 mm |
| Core Width | 130 mm |
| Core Depth | 52 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Type | Charge Air Cooler |
| Function | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
| Core Length | 250 mm |
| Core Width | 190 mm |
| Core Depth | 64 mm |
Important compatibility info
| Type | Charge Air Cooler |
| Function | Charge Air Cooler |
| Cooling Type | air-cooled |
| Core Length | 250 mm |
| Core Width | 190 mm |
| Core Depth | 64 mm |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 42 mm |
| Core Width | 105 mm |
| Core Length | 530 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 42 mm |
| Core Width | 105 mm |
| Core Length | 530 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 27 mm |
| Core Width | 194 mm |
| Core Length | 720 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 27 mm |
| Core Width | 194 mm |
| Core Length | 720 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Type | Charge Air Cooler |
| Core Length | 260 mm |
| Core Width | 187 mm |
| Core Depth | 62 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Type | Charge Air Cooler |
| Core Length | 260 mm |
| Core Width | 187 mm |
| Core Depth | 62 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 80 mm |
| Core Width | 148 mm |
| Core Length | 300 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 80 mm |
| Core Width | 148 mm |
| Core Length | 300 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 80 mm |
| Core Width | 106 mm |
| Core Length | 657 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 80 mm |
| Core Width | 106 mm |
| Core Length | 657 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 50 mm |
| Core Width | 170 mm |
| Core Length | 730 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 50 mm |
| Core Width | 170 mm |
| Core Length | 730 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 105 mm |
| Core Width | 163 mm |
| Core Length | 525 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
| Production Number | EL |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 105 mm |
| Core Width | 163 mm |
| Core Length | 525 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
| Production Number | EL |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 62 mm |
| Core Width | 200 mm |
| Core Length | 230 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
Important compatibility info
| Function | Charge Air Cooler |
| Core Depth | 62 mm |
| Core Width | 200 mm |
| Core Length | 230 mm |
| Cooling Type | air-cooled |
| Type | Charge Air Cooler |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














