Car Parts & Accessories by NRF
NRF, specialist in Climate control and Cooling for the Automotive market, with its commitments to the design, production and distribution. Important compatibility info
| Core Length | 648 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Width | 291 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| Core Length | 648 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Width | 291 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| Core Depth | 16 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 610 mm |
| Core Width | 410 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
Important compatibility info
| Core Depth | 16 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 610 mm |
| Core Width | 410 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
Important compatibility info
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 510 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Width | 480 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Important compatibility info
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 510 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Width | 480 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Important compatibility info
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 12 mm |
| Core Width | 395 mm |
| Core Length | 510 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 12 mm |
| Core Width | 395 mm |
| Core Length | 510 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 480 mm |
| Core Width | 373 mm |
| Core Depth | 26 mm |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 480 mm |
| Core Width | 373 mm |
| Core Depth | 26 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 448 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Length | 547 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| Core Width | 448 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Length | 547 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| for OE number | 1350A601 |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 688 mm |
| Core Width | 400 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| for OE number | 1350A601 |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 688 mm |
| Core Width | 400 mm |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 485 mm |
| Core Width | 470 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 485 mm |
| Core Width | 470 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Depth | 16 mm |
Important compatibility info
| Core Length | 480 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Width | 383 mm |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Important compatibility info
| Core Length | 480 mm |
| Core Depth | 26 mm |
| Core Width | 383 mm |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Material | Aluminium |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Important compatibility info
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Material | Aluminium |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Width | 388 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 680 mm |
Important compatibility info
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Material | Aluminium |
| Core Depth | 16 mm |
| Core Width | 388 mm |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 680 mm |
Important compatibility info
| Core Length | 485 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| for OE number | 25310D7100 |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 26 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Width | 467 mm |
Important compatibility info
| Core Length | 485 mm |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| for OE number | 25310D7100 |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 26 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Width | 467 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 257 mm |
| Core Length | 588 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 26 mm |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Important compatibility info
| Core Width | 257 mm |
| Core Length | 588 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Core Depth | 26 mm |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
Important compatibility info
| Core Width | 298 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 635 mm |
Important compatibility info
| Core Width | 298 mm |
| Core Depth | 16 mm |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 635 mm |
Important compatibility info
| for OE number | 2088142 |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 545 mm |
| Core Width | 385 mm |
| Core Depth | 22 mm |
Important compatibility info
| for OE number | 2088142 |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Material | Aluminium |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Core Length | 545 mm |
| Core Width | 385 mm |
| Core Depth | 22 mm |
Important compatibility info
| for OE number | 2055474 |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 545 mm |
| Core Width | 385 mm |
| Core Depth | 22 mm |
| Material | Aluminium |
Important compatibility info
| for OE number | 2055474 |
| Type | Radiator, engine cooling |
| Function | Radiator, engine cooling |
| Radiator type | Brazed cooling fins |
| Core Length | 545 mm |
| Core Width | 385 mm |
| Core Depth | 22 mm |
| Material | Aluminium |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














