Car Parts & Accessories by Osram
Important compatibility info
| Other Part Number | D4S |
| Voltage | 42 V |
| Bulb Type | D4S (Gas Discharge Lamp) |
| Rated Power | 35 W |
| Base design light bulb | P32d-5 |
| Bulb Fitment Code | D4S |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Type | Bulb, headlight |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
Important compatibility info
| Voltage | 42 V |
| Bulb Type | Gas Discharge Lamp |
| Rated Power | 35 W |
| Quantity | 2 |
| Packing Type | Box |
| Type | Bulb, front fog light / Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Colour Temperature | 7000 K |
| Function | Bulb, front fog light / Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Extra Description | XENARC® COOL BLUE BOOST |
| Base design light bulb | PK32d-5 |
| Replaces | 66340CBB-HCB |
Additional Information
Brief Information
Hyper white light for LED look for off-road use and enhanced brightness.
General Information
These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries do not allow sale and use of these products. Please contact your local distributor for information on the availability in your country.
Important compatibility info
| Voltage | 42 V |
| Bulb Type | Gas Discharge Lamp |
| Rated Power | 35 W |
| Quantity | 2 |
| Packing Type | Box |
| Type | Bulb, front fog light / Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Colour Temperature | 7000 K |
| Function | Bulb, front fog light / Bulb, headlight / Bulb, spotlight |
| Extra Description | XENARC® COOL BLUE BOOST |
| Base design light bulb | PK32d-5 |
| Replaces | 66340CBB-HCB |
Additional Information
Brief Information
Hyper white light for LED look for off-road use and enhanced brightness.
General Information
These products do not have ECE approval. This means they must not be used on public roads in any exterior application. Use on public roads leads to cancellation of operating license and loss of insurance coverage. Several countries do not allow sale and use of these products. Please contact your local distributor for information on the availability in your country.
Important compatibility info
| Other Part Number | D3S |
| Voltage | 42 V |
| Bulb Type | D3S (Gas Discharge Lamp) |
| Rated Power | 35 W |
| Base design light bulb | PK32d-5 |
| Bulb Fitment Code | D3S |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Type | Bulb, headlight |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
Important compatibility info
| Other Part Number | D3S |
| Voltage | 42 V |
| Bulb Type | D3S (Gas Discharge Lamp) |
| Rated Power | 35 W |
| Base design light bulb | PK32d-5 |
| Bulb Fitment Code | D3S |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Type | Bulb, headlight |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023


