Car Parts & Accessories by Osram
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | Socket Bulb |
| Rated Power | 10 W |
| Quantity | 2 |
| Packing Type | Blister Pack |
| Type | Bulb, interior light |
| Function | Bulb, interior light |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
| Replaces | 6438-02B |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Title | LED Standard Bulb - (269) Cool White 6000k 12V SV8.5-8 - LEDriving |
Additional Information
- Single blister pack
- Homogeneous light distribution
- 4 year manufacturers guarantee, see www.osram.co.uk for full details
- Like for like replacement with SV8.5-8 bulb
- Cool White 6000k
- Durable and energy efficient
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | Socket Bulb |
| Rated Power | 10 W |
| Type | Bulb, interior light / Bulb, position/end outline marker light / Bulb, reading light |
| Length | 41 mm |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Function | Bulb, interior light / Bulb, position/end outline marker light / Bulb, reading light |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | Socket Bulb |
| Rated Power | 10 W |
| Type | Bulb, interior light / Bulb, position/end outline marker light / Bulb, reading light |
| Length | 41 mm |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Function | Bulb, interior light / Bulb, position/end outline marker light / Bulb, reading light |
| Base design light bulb | SV8.5-8 |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Type | Bulb, headlight |
| Voltage | 12 V |
| Bulb Type | H9B |
| Rated Power | 65 W |
| Bulb Fitment Code | H9B |
| Function | Bulb, headlight |
| Base design light bulb | PGJY19-5 |
| Extra Description | ORIGINAL |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023



