Car Parts & Accessories by Osram
Important compatibility info
| Bulb Fitment Code | D4R |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Function | Bulb, headlight |
| Rated Power | 35 W |
| Bulb Type | D4R (gas discharge tube) |
| Voltage | 42 V |
| Type | Bulb, headlight |
| Base design light bulb | P32d-6 |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
Important compatibility info
| Bulb Fitment Code | D4R |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Function | Bulb, headlight |
| Rated Power | 35 W |
| Bulb Type | D4R (gas discharge tube) |
| Voltage | 42 V |
| Type | Bulb, headlight |
| Base design light bulb | P32d-6 |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
Important compatibility info
| Other Part Number | H21W |
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | H21W |
| Rated Power | 21 W |
| Type | Bulb, daytime running light / Bulb, direction indicator / Bulb, park/position light / Bulb, rear fog light / Bulb, stop light |
| Function | Bulb, daytime running light / Bulb, direction indicator / Bulb, park/position light / Bulb, rear fog light / Bulb, stop light |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Base design light bulb | BAY9s |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Other Part Number | H21W |
| Voltage | 24 V |
| Bulb Type | H21W |
| Rated Power | 21 W |
| Type | Bulb, daytime running light / Bulb, direction indicator / Bulb, park/position light / Bulb, rear fog light / Bulb, stop light |
| Function | Bulb, daytime running light / Bulb, direction indicator / Bulb, park/position light / Bulb, rear fog light / Bulb, stop light |
| Extra Description | ORIGINAL |
| Base design light bulb | BAY9s |
Additional Information
General Information
Robust and cost-effective halogen lamps with convincing performance for standard requirements.
Important compatibility info
| Other Part Number | D1S |
| Voltage | 85 V |
| Bulb Type | D1S (gas discharge tube) |
| Rated Power | 35 W |
| Function | Bulb, headlight |
| Extra Description | XENARC® ORIGINAL |
| Base design light bulb | Pk32d-2 |
| Type | Bulb, headlight |
| Bulb Fitment Code | D1S |
| Packing Type | Carton |
Additional Information
General Information
For further information, please refer to our product data sheet or visit our website.
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023


