Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Light Function | with low beam, with high beam, with daytime running light |
| Paired article numbers | 044489 |
| Additional Information 2 | without motor for headlamp levelling |
| Placement on Vehicle | Right |
| Bulb Type | H4, W5W |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Light Design | Halogen |
| Weight | 5.62 kg |
| Country Version | Europe |
| Type | Headlight |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Indicator Colour | Orange |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044495 |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 2.37 kg |
| Light Design | LED |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044495 |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 2.37 kg |
| Light Design | LED |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044497 |
| Colour | transparent |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 2.27 kg |
| Light Design | LED |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044497 |
| Colour | transparent |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 2.27 kg |
| Light Design | LED |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Indicator Colour | transparent |
| Type | Headlight |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Light Design | Halogen |
| Paired article numbers | 044503 |
| Bulb Type | H7, W5W |
| Light Function | with low beam |
| Weight | 3.87 kg |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
Important compatibility info
| Indicator Colour | transparent |
| Type | Headlight |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Light Design | Halogen |
| Paired article numbers | 044503 |
| Bulb Type | H7, W5W |
| Light Function | with low beam |
| Weight | 3.87 kg |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044524 |
| Colour | Red |
| Light Function | with rear fog light |
| Weight | 1.06 kg |
| Light Design | LED |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044524 |
| Colour | Red |
| Light Function | with rear fog light |
| Weight | 1.06 kg |
| Light Design | LED |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044523 |
| Colour | Red |
| Light Function | with rear fog light |
| Weight | 1.07 kg |
| Light Design | LED |
| Section | Inner Section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




