Parking Sensors by Valeo
Car Audio Sub-Categories
Important compatibility info
| Length | 20 mm |
| Diameter | 18 mm |
| Outer diameter | 23 mm |
| Colour | Grey, Silver |
| Rated Voltage | 12 V |
| Quantity | 1 |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Function | Sensor, park distance control |
| Mains Cable Length | 0.11 m |
| Mounting Type | mounting |
| Type | Sensor, park distance control |
| Weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Weight | 0.03 kg |
| Length | 41 mm |
| Height | 26.3 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Weight | 0.026 kg |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 41 mm |
| Height | 29.2 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 16.1 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear, lateral installation |
| Weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Function | Sensor, park distance control |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Diameter | 16.1 mm |
| Width | 22 mm |
| Height | 29.2 mm |
| Length | 41 mm |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Type | Sensor, park distance control |
| Weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 41 mm |
| Height | 28.7 mm |
| Width | 23 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear, lateral installation |
| Weight | 0.028 kg |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Type | Holder, park distance control sensor |
| Function | Holder, park distance control sensor |
| Weight | 0.04 kg |
Important compatibility info
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Type | Sensor, park distance control |
| Length | 25 mm |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Function | Sensor, park distance control |
| Width | 28 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Height | 43.6 mm |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Weight | 0.03 kg |









