Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Lens Colour | White |
| Placement on Vehicle | Right |
| Weight | 0.305 kg |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Shape/Form | Round |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Paired article numbers | 088044 |
| Mounting Type | Fitting |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Additional Information | with bulb |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Lens Colour | White |
| Placement on Vehicle | Right |
| Weight | 0.305 kg |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Shape/Form | Round |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Paired article numbers | 088044 |
| Mounting Type | Fitting |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Additional Information | with bulb |
Important compatibility info
| Weight | 0.266 kg |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KN20060.4.1 |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 20.6 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.266 kg |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KN20060.4.1 |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 20.6 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.31 kg |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Type | Master Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.31 kg |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Type | Master Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with dynamic function (direction indicator), with wash function, without board computer function |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Weight | 0.23 kg |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with dynamic function (direction indicator), with wash function, without board computer function |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Weight | 0.23 kg |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Weight | 0.25 kg |
| Ignition Coil | Flush-Fitting Pencil Ignition Coils |
| Type | Ignition Coil |
| Function | Ignition Coil |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Weight | 0.25 kg |
| Ignition Coil | Flush-Fitting Pencil Ignition Coils |
| Type | Ignition Coil |
| Function | Ignition Coil |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




