Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Lens Colour | White |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left Front, Bumper |
| Function | Direction Indicator |
| Paired article numbers | 086384 |
| Weight | 0.24 kg |
| Type | Direction Indicator |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Lens Colour | White |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left Front, Bumper |
| Function | Direction Indicator |
| Paired article numbers | 086384 |
| Weight | 0.24 kg |
| Type | Direction Indicator |
Important compatibility info
| Additional Information | with valve |
| Outer diameter | 88 mm |
| Inner diameter | 59 mm |
| Colour | black, chrome |
| Mounting Type | Bayonet |
| Lock System | with key |
| Type | Cap, fuel tank |
| Function | Cap, fuel tank |
| Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| Additional Information | with valve |
| Outer diameter | 88 mm |
| Inner diameter | 59 mm |
| Colour | black, chrome |
| Mounting Type | Bayonet |
| Lock System | with key |
| Type | Cap, fuel tank |
| Function | Cap, fuel tank |
| Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Weight | 0.43 kg |
| for manufacturer number | KN20062.7.1 |
| Fill Medium | Brake Fluid |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Weight | 0.43 kg |
| for manufacturer number | KN20062.7.1 |
| Fill Medium | Brake Fluid |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with cable |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Connector Shape | oval |
| Resistance | 900 Ohm |
| Sensor Type | Inductive Sensor |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with cable |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Connector Shape | oval |
| Resistance | 900 Ohm |
| Sensor Type | Inductive Sensor |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
Important compatibility info
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023



