Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, Rear, lateral installation |
| Length | 25 mm |
| Height | 43.6 mm |
| Width | 28 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Type | Sensor, park distance control |
| Function | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Replaces | 804530 |
| Weight | 0.435 kg |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Number of mounting bores | 3 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 27 mm |
| for manufacturer number | ZA2701A1 |
Important compatibility info
| Replaces | 804530 |
| Weight | 0.435 kg |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Number of mounting bores | 3 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 27 mm |
| for manufacturer number | ZA2701A1 |
Important compatibility info
| Socket colour | Black |
| Type | Ignition Coil |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Function | Ignition Coil |
| Weight | 1.07 kg |
| Number of pins (output) | 4 -pin connector |
Important compatibility info
| Socket colour | Black |
| Type | Ignition Coil |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Function | Ignition Coil |
| Weight | 1.07 kg |
| Number of pins (output) | 4 -pin connector |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Paired article numbers | 043653 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Paired article numbers | 043653 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | FOGSTAR |
| Function | Front Fog Light |
| Type | Front Fog Light |
| Lens Colour | White |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 043652 |
| Bulb Type | H11 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | FOGSTAR |
| Function | Front Fog Light |
| Type | Front Fog Light |
| Lens Colour | White |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 043652 |
| Bulb Type | H11 |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Lens Colour | White |
| Mounting Type | Fitting |
| Bulb Type | H11 |
| Paired article numbers | 088895 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Weight | 0.394 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023





