Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.217 kg |
| for manufacturer number | KN19020B1 |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.217 kg |
| for manufacturer number | KN19020B1 |
Important compatibility info
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KN19020.4.1 |
| Weight | 0.22 kg |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
Important compatibility info
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KN19020.4.1 |
| Weight | 0.22 kg |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
Important compatibility info
| for manufacturer number | KN19030.4.2 |
| Weight | 0.18 kg |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| for manufacturer number | KN19030.4.2 |
| Weight | 0.18 kg |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| for manufacturer number | KN23027C1 |
| Weight | 0.345 kg |
| Bore Diameter 1 | 23.81 mm |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| for manufacturer number | KN23027C1 |
| Weight | 0.345 kg |
| Bore Diameter 1 | 23.81 mm |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.266 kg |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KN20060.4.1 |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 20.6 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.266 kg |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | KN20060.4.1 |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 20.6 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




