Battery Chargers
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Other Part Number | TM-523-6 |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 240 Ah |
| Charge Rate | 5 A |
| Trickle Charge | Maintains |
| Width | 650 mm |
| Length | 680 mm |
| Height | 30 mm |
Important compatibility info
| 12V Charge Capacity (up to) | 2.5 Ah - 38 Ah |
| Other Part Number | TM456/TM-454BS |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 0.8 A |
Important compatibility info
| Length | 190 mm |
| Height | 58 mm |
| Width | 118 mm |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 30 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 30 Ah - 300 Ah |
Important compatibility info
| Trickle Charge | 20 Ah - 300 Ah |
| Charging Voltage | 12 V |
| Charge Rate | 10 A |
| Other Part Number | 12V 10A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 200 Ah |
Important compatibility info
| Other Part Number | TM-522-D2 |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 240 Ah |
| Charge Rate | 1.7 A |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charging Voltage | 12 V |




