Battery Chargers
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 10 A |
| Length | 195 mm |
| Height | 55 mm |
| 12V Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 100 Ah |
| Width | 240 mm |
Important compatibility info
Important compatibility info
| 12V Charge Capacity (up to) | 1.2 Ah - 110 Ah |
| Charge Rate | 5 A |
| Trickle Charge | 1.2 Ah - 160 Ah |
| Charging Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 0.8 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 240 Ah |
| Other Part Number | TM-522-D1 |
Important compatibility info
| Lithium Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 24 Ah |
| Charge Rate | 2 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 6 Ah - 96 Ah |
| Other Part Number | TM572 |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |




