Battery
Categories
Important compatibility info
| Height without pole | 94 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 151 mm |
| Type | AGM |
| Voltage | 6 V |
| Ampere-Hours | 12 A |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Width | 51 mm |
| Terminal Type | F2 Spade Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Weight | 1240 |
| Length | 79 mm |
| Height | 105 mm |
| Width | 56 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 2.9 A |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Type | 6 |
| Cold-test Current, EN | 30 A |
| Type | Starter Battery |
| Extra Description | YuMicron |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 32 A |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 3 Ah |
| Function | Starter Battery |
| Width | 57 mm |
| Length | 99 mm |
| Height | 111 mm |
| Hold-down Type | B00 |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Length | 97 mm |
| Battery Type Code | 6N6-3B |
| Type | AGM |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 30 A |
| Terminal Type | Bolt Through |
| Ampere-Hours | 6 A |
| Voltage | 6 V |
| Height | 111 mm |
| Width | 56 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 6 V |
| Width | 50 mm |
| Extra Description | Yuasa NP |
| Capacity | 10 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Terminal Type | F2 Spade Terminal |
| Height | 97.5 mm |
| Length | 151 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
