Battery
Categories
Important compatibility info
| Ampere-Hours | 4 A |
| Terminal Layout | One terminal Front, One Terminal Back on Diagonal |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Voltage | 6 V |
| Width | 47 mm |
| Height | 106 mm |
| Length | 70 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Width | 32.5 mm |
| Length | 97.5 mm |
| Voltage | 3.6 V |
| Capacity | 4 Ah |
| Type | NiCd |
| Height | 62 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Width | 34 mm |
| Ampere-Hours | 12V 2.1Ah |
| Length | 178 mm |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Type | AGM |
| Capacity | 2.1 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Extra Description | Yuasa NP |
| Height | 64 mm |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Extra Description | Yuasa NP |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Terminals on End, Positive Right |
| Voltage | 12 V |
| Capacity | 2.8 Ah |
| Width | 67 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 134 mm |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 79 mm |
| Height | 105 mm |
| Width | 56 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 2.9 A |
| Terminal Type | F1 Spade Terminal |
| Height without pole | 99 mm |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Warranty | 1 year warranty |
