Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Length | 361 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 343 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Length | 361 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 343 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Axle Joint Length | 294 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 307 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16x1.5 |
| Axle Joint Length | 294 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 307 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 40 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 35 mm |
| Length | 95 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 12.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 35 mm |
| Length | 95 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Cone Size | 16.1 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 800 mm |
| Length | 195 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2030 |
Important compatibility info
| Cone Size | 16.1 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 800 mm |
| Length | 195 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA2030 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Width | 38 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 64 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Width | 38 mm |
| Height | 80 mm |
| Length | 64 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 116 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1814 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 38 mm |
| Height | 110 mm |
| Length | 116 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1814 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 36.5 mm |
| Length | 310 mm |
| Height | 64 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 36.5 mm |
| Length | 310 mm |
| Height | 64 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
Important compatibility info
| Width | 37.3 mm |
| Height | 61.7 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Width | 37.3 mm |
| Height | 61.7 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.5 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Cone Size | 16.1 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 800 mm |
| Length | 195 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2031 |
Important compatibility info
| Cone Size | 16.1 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 800 mm |
| Length | 195 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2031 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 100 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Paired article numbers | TC1553 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 40 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 100 mm |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Paired article numbers | TC1553 |
Important compatibility info
| Height | 78 mm |
| Length | 44 mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 20 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer |
Important compatibility info
| Height | 78 mm |
| Length | 44 mm |
| Function | Ball Joint |
| Type | Ball Joint |
| Width | 44 mm |
| Thread Size | Pinch Bolt 20 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 265 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 265 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Function | Mounting, leaf spring |
| Type | Mounting, leaf spring |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, both sides, Front |
| Inner diameter 1 | 16.1 mm |
| Inner diameter 2 | 60.6 mm |
| Outer diameter 1 | 57 mm |
| Thickness/Strength 1 | 72.2 mm |
| Thickness/Strength 2 | 60.6 mm |
Important compatibility info
| Function | Mounting, leaf spring |
| Type | Mounting, leaf spring |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, both sides, Front |
| Inner diameter 1 | 16.1 mm |
| Inner diameter 2 | 60.6 mm |
| Outer diameter 1 | 57 mm |
| Thickness/Strength 1 | 72.2 mm |
| Thickness/Strength 2 | 60.6 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














