Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 262 mm |
| Height | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 245 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 262 mm |
| Height | 43 mm |
| Width | 43 mm |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 245 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 138 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 53 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 138 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 53 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 140 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 32 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x26.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 140 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 32 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x26.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 208 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 57 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TA5446 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 208 mm |
| Height | 80 mm |
| Width | 57 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TA5446 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Steering arm type | Control Arm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 55 mm |
| Thickness/Strength 1 | 55 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Steering arm type | Control Arm |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Outer diameter 1 | 55 mm |
| Thickness/Strength 1 | 55 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 257.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 243 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 257.5 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 243 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 74 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 74 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 61 mm |
| Length | 283 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 34 mm |
| Height | 61 mm |
| Length | 283 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 210 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2335 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 60 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 210 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Cone Size | 11.7 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA2335 |
Important compatibility info
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2334 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Cone Size | 11.7 mm |
Important compatibility info
| Length | 210 mm |
| Height | 90 mm |
| Width | 60 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2334 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Cone Size | 11.7 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 121 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 121 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Length | 130 mm |
| Height | 89 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 x 21,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 130 mm |
| Height | 89 mm |
| Width | 90 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 x 21,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 208 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 222 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
| Axle Joint Length | 208 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 222 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














