Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Height | 95 mm |
| Width | 31 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x25.3 |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Height | 95 mm |
| Width | 31 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M10x1.25x25.3 |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 197 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 213 mm |
| Height | 40 mm |
| Width | 40 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 197 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 347 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25x25.4 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 347 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25x25.4 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Length | 140 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Type | Ball Joint |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 197 mm |
| Height | 92 mm |
| Width | 46 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3435 |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 197 mm |
| Height | 92 mm |
| Width | 46 mm |
| Thread Size | M16 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3435 |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Pressure from [kPA] | 20 kPa |
| Function | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
Important compatibility info
| Pressure from [kPA] | 20 kPa |
| Function | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
| Number of Poles | 4 -pin connector |
| Type | Air Pressure Sensor, altitude adaption |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 92 mm |
| Height | 115 mm |
| Length | 78 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1769 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 92 mm |
| Height | 115 mm |
| Length | 78 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | TC1769 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M15 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 291 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Thread Measurement 2 | M15 x 1,5 |
| Axle Joint Length | 175 mm |
| Width | 43 mm |
| Height | 43 mm |
| Length | 291 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M18x1.5 |
| Width | 53 mm |
| Height | 105 mm |
| Length | 140 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Ball Joint |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Length | 203 mm |
| Height | 72 mm |
| Paired article numbers | TA2586 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Cone Size | 11.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Length | 203 mm |
| Height | 72 mm |
| Paired article numbers | TA2586 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Length | 425 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Height | 41.5 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3268 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Rear |
Important compatibility info
| Length | 425 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 95 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Height | 41.5 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3268 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Rear |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 202 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 205 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
Important compatibility info
| Axle Joint Length | 202 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 70 mm |
| Height | 50 mm |
| Length | 205 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Thread Measurement 2 | M14x1.5 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC1770 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 115 mm |
| Width | 92 mm |
| Length | 78 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC1770 |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 115 mm |
| Width | 92 mm |
| Length | 78 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC8265 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC8265 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 295 mm |
| Height | 104 mm |
| Width | 42 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC82 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Length | 295 mm |
| Height | 104 mm |
| Width | 42 mm |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
| Paired article numbers | TC82 |
| Additional Information 2 | with ball joint |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














