Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 90 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Function | Bushing, axle beam |
| Width 1 | 90 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower |
Important compatibility info
| Cone Size | 14.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 244 mm |
| Height | 94 mm |
| Width | 64 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3338 |
Important compatibility info
| Cone Size | 14.7 mm |
| Thread Size | M16x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Length | 244 mm |
| Height | 94 mm |
| Width | 64 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | TA3338 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 355.4 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 340 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M14 x 1,50 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 355.4 mm |
| Height | 36 mm |
| Width | 36 mm |
| Thread Measurement 1 | M14 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 340 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Rear |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 55 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 495 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Rear |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 55 mm |
| Height | 40 mm |
| Length | 495 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Height | 109 mm |
| Width | 93 mm |
| Thread Size | M12 x 1,50 x 23,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Length | 102 mm |
| Height | 109 mm |
| Width | 93 mm |
| Thread Size | M12 x 1,50 x 23,5 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 129 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 46 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 129 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 46 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC883 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 239 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Paired article numbers | TC883 |
| Material | Sheet Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 239 mm |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.3 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.3 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Length | 309 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 61 mm |
| Thread Size | Bush Ø12,2 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush Ø12,2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
Important compatibility info
| Type | Rod/Strut, wheel suspension |
| Function | Rod/Strut, wheel suspension |
| Length | 309 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 61 mm |
| Thread Size | Bush Ø12,2 mm |
| Thread Measurement 1 | Bush Ø12,2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Front |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Material | Plastic |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 102 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 85 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Material | Plastic |
| Filter type | Filter Insert |
| Diameter | 102 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 85 mm |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 203 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2585 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 11.9 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Width | 44 mm |
| Height | 72 mm |
| Length | 203 mm |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA2585 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4799 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Length | 94 mm |
| Height | 66 mm |
| Width | 60 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Paired article numbers | TC4799 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 44.8 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Thickness/Strength 1 | 44.8 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Width | 36 mm |
| Height | 32 mm |
| Length | 110 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 34.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 59 mm |
| Length | 267 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Width | 34.5 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Height | 59 mm |
| Length | 267 mm |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














