Battery by Enduroline
Electrical Sub-Categories
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Type | AGM |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 111 Ah |
| Width | 174 mm |
| Terminal Type | Female Thread |
| Ampere-Hours | 100 A |
| Voltage | 12 V |
| Height | 221 mm |
| Length | 330 mm |
| Warranty | 4 year warranty |
