Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Width | 86 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 178 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 4 |
| Number of grooves | 5 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 86 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 178 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 4 |
| Number of grooves | 5 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 174 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 35 mm |
| Number of Ribs | 1 |
| Number of grooves | 2 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 174 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 35 mm |
| Number of Ribs | 1 |
| Number of grooves | 2 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 76 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 160 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 76 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 160 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 48 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 136 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 24 mm |
| Number of Ribs | 4 |
| Number of grooves | 5 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 48 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 136 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 24 mm |
| Number of Ribs | 4 |
| Number of grooves | 5 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 47 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 166 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 47 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 166 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 44 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 160 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 44 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 160 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 30 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 61 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 138 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 25 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 61 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 138 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 25 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 64 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 167 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 35 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 64 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 167 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 35 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 39 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 157 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 38 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| for OE number | 6260300103 |
Important compatibility info
| Width | 39 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 157 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 38 mm |
| Number of Ribs | 6 |
| Number of grooves | 7 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| for OE number | 6260300103 |
Important compatibility info
| for OE number | 11238477129 |
| Width | 63 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 172 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 4 |
| Number of grooves | 5 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| for OE number | 11238477129 |
| Width | 63 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 172 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 4 |
| Number of grooves | 5 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| for OE number | 11 23 9 888 682 |
| Width | 58 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 159 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| for OE number | 11 23 9 888 682 |
| Width | 58 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 159 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 97 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 194 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 97 mm |
| Additional Information | with accessories |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 194 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 76 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 182 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Width | 76 mm |
| Material | Metal |
| Outer diameter | 182 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Inner diameter | 40 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Number of grooves | 6 |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
Important compatibility info
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Number of grooves | 6 |
| Material | Metal |
| Additional Information | with accessories |
| Width | 75 mm |
| Inner diameter | 40 mm |
| Outer diameter | 159 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Additional Information 2 | with damping |
Important compatibility info
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Number of grooves | 6 |
| Material | Metal |
| Additional Information | with accessories |
| Width | 75 mm |
| Inner diameter | 40 mm |
| Outer diameter | 159 mm |
| Number of Ribs | 5 |
| Additional Information 2 | with damping |
Important compatibility info
| Number of Ribs | 6 |
| Inner diameter | 50 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Number of grooves | 7 |
| Additional Information | with accessories |
| Width | 32 mm |
| Material | Metal |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Outer diameter | 168 mm |
Important compatibility info
| Number of Ribs | 6 |
| Inner diameter | 50 mm |
| Additional Information 2 | with damping |
| Number of grooves | 7 |
| Additional Information | with accessories |
| Width | 32 mm |
| Material | Metal |
| Function | Belt Pulley, crankshaft |
| Type | Belt Pulley, crankshaft |
| Outer diameter | 168 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














