Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Vehicle Equipment | for vehicles with dynamic bending light |
| Paired article numbers | 045184 |
| Bulb Type | H11 |
| Type | Dynamic Bending Light |
| Function | Dynamic Bending Light |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.32 kg |
Important compatibility info
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Vehicle Equipment | for vehicles with dynamic bending light |
| Paired article numbers | 045184 |
| Bulb Type | H11 |
| Type | Dynamic Bending Light |
| Function | Dynamic Bending Light |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.32 kg |
Important compatibility info
| Bore Diameter | 28 mm |
| for manufacturer number | ZA2804.4.16 |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.39 kg |
| Number of mounting bores | 2 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Bore Diameter | 28 mm |
| for manufacturer number | ZA2804.4.16 |
| Material | Plastic |
| Weight | 0.39 kg |
| Number of mounting bores | 2 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Weight | 0.623 kg |
| Placement on Vehicle | Bumper, Left |
| Function | Taillight Cover |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Taillight Cover |
| Paired article numbers | 044916 |
Important compatibility info
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Weight | 0.623 kg |
| Placement on Vehicle | Bumper, Left |
| Function | Taillight Cover |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Taillight Cover |
| Paired article numbers | 044916 |
Important compatibility info
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Paired article numbers | 088970 |
| Bulb Type | H11 |
| Lens Colour | White |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.32 kg |
Important compatibility info
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Paired article numbers | 088970 |
| Bulb Type | H11 |
| Lens Colour | White |
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.32 kg |
Important compatibility info
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Bulb Type | H11 |
| Paired article numbers | 088969 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.42 kg |
Important compatibility info
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Bulb Type | H11 |
| Paired article numbers | 088969 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.42 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




