Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb |
| Paired article numbers | 088893 |
| Bulb Type | H11 |
| Weight | 0.39 kg |
| Shape/Form | Round |
| Mounting Type | Fitting |
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb |
| Paired article numbers | 088893 |
| Bulb Type | H11 |
| Weight | 0.39 kg |
| Shape/Form | Round |
| Mounting Type | Fitting |
| Lens Colour | White |
| Type | Front Fog Light |
| Diffusing Lens Material | Glass |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Paired article numbers | 047404 |
| Bulb Type | H8 |
| Rated Voltage | 12 V |
| Light Design | Bulb Technology |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.95 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Paired article numbers | 047404 |
| Bulb Type | H8 |
| Rated Voltage | 12 V |
| Light Design | Bulb Technology |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.95 kg |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Weight | 0.52 kg |
| Type | Master Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| Weight | 0.52 kg |
| Type | Master Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Vehicle Equipment | for vehicles with dynamic bending light |
| Paired article numbers | 045185 |
| Bulb Type | H11 |
| Type | Dynamic Bending Light |
| Function | Dynamic Bending Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.33 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Vehicle Equipment | for vehicles with dynamic bending light |
| Paired article numbers | 045185 |
| Bulb Type | H11 |
| Type | Dynamic Bending Light |
| Function | Dynamic Bending Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.33 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




