Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.28 kg |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Paired article numbers | 043956 |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.28 kg |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Paired article numbers | 043956 |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Paired article numbers | 043957 |
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Weight | 1.29 kg |
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Left |
Important compatibility info
| Paired article numbers | 043957 |
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Weight | 1.29 kg |
| Light Design | LED |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
| Placement on Vehicle | Left |
Important compatibility info
| Function | Taillight Cover |
| Section | Inner Section |
| Paired article numbers | 043950 |
| Placement on Vehicle | Right |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 0.35 kg |
| Type | Taillight Cover |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Section | Upper section |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 043940 |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.55 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Section | Upper section |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 043940 |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.55 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 043941 |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.59 kg |
| Section | Upper section |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 043941 |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.59 kg |
| Section | Upper section |
Important compatibility info
| Light Design | Halogen |
| Vehicle Equipment | for vehicles with headlight levelling (electric) |
| Paired article numbers | 043934 |
| Bulb Type | H4, W5W |
| Light Function | with low beam, with high beam (halogen) |
| Weight | 3.76 kg |
| Indicator Colour | transparent |
| Function | Headlight |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information 2 | with motor for headlamp levelling |
| Type | Headlight |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




