Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| for manufacturer number | KN19030.4.2 |
| Weight | 0.18 kg |
| Bore Diameter 1 | 19.05 mm |
| Type | Slave Cylinder, clutch |
| Material | Plastic |
| Function | Slave Cylinder, clutch |
Important compatibility info
| Weight | 0.18 kg |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Bulb Type | H16 |
Important compatibility info
| Weight | 0.18 kg |
| Light Design | Bulb Technology |
| Rated Voltage | 12 V |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Bulb Type | H16 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Chemical Properties | Paintable |
| Type | Sensor, park distance control |
| Height | 40.9 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Width | 20 mm |
| Length | 26 mm |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Function | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
| Chemical Properties | Paintable |
| Type | Sensor, park distance control |
| Height | 40.9 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Width | 20 mm |
| Length | 26 mm |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Function | Sensor, park distance control |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without cable |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Connector Shape | angled |
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without cable |
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Connector Shape | angled |
| Sensor Type | Hall Sensor |
| Type | Sensor, crankshaft pulse |
| Function | Sensor, crankshaft pulse |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 16 mm |
| for manufacturer number | KG15065.4.9 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 15.87 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 16 mm |
| for manufacturer number | KG15065.4.9 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 15.87 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with light dimmer function, with rear fog light function, with indicator function, with klaxon, without board computer function |
| Vehicle Equipment | for vehicles without steering angle sensor |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Weight | 0.28 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023





