Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Bore Diameter | 32 mm |
| Material | Plastic |
| for manufacturer number | ZA3209A1 |
| Replaces | 804508 |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.59 kg |
Important compatibility info
| Bore Diameter | 28 mm |
| Weight | 0.46 kg |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| for manufacturer number | ZA340118.3.1 |
| Material | Aluminium |
| Number of mounting bores | 3 |
| Replaces | 804594 |
Important compatibility info
| Bore Diameter | 28 mm |
| Weight | 0.46 kg |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| for manufacturer number | ZA340118.3.1 |
| Material | Aluminium |
| Number of mounting bores | 3 |
| Replaces | 804594 |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Lens Colour | White |
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Type | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.3 kg |
Important compatibility info
| Bulb Type | H11 |
| Lens Colour | White |
| Placement on Vehicle | Left, Right |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | FOGSTAR |
| Type | Front Fog Light |
| Additional Information | with bulb |
| Weight | 0.3 kg |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with cable |
| Thread Size | M14 x 1,5 |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Spanner Size | 17 |
| Overall Length | 335 mm |
| Connector Shape | oval |
| Sensor Type | PTC |
| Cable Length | 200 mm |
| Type | Sensor, exhaust gas temperature |
| Function | Sensor, exhaust gas temperature |
| Socket colour | Black |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with cable |
| Thread Size | M14 x 1,5 |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Spanner Size | 17 |
| Overall Length | 335 mm |
| Connector Shape | oval |
| Sensor Type | PTC |
| Cable Length | 200 mm |
| Type | Sensor, exhaust gas temperature |
| Function | Sensor, exhaust gas temperature |
| Socket colour | Black |
Important compatibility info
| Weight | 0.16 kg |
| Inner diameter | 39 mm |
| Colour | Blue |
| Mounting Type | Bayonet |
| Lock System | with key |
| Type | Sealing Cap, tank unit (Urea injection) |
| Function | Sealing Cap, tank unit (Urea injection) |
Important compatibility info
| Weight | 0.16 kg |
| Inner diameter | 39 mm |
| Colour | Blue |
| Mounting Type | Bayonet |
| Lock System | with key |
| Type | Sealing Cap, tank unit (Urea injection) |
| Function | Sealing Cap, tank unit (Urea injection) |
Important compatibility info
| Inner diameter | 39 mm |
| Weight | 0.16 kg |
| Colour | Blue |
| Mounting Type | Bayonet |
| Lock System | with key |
| Type | Sealing Cap, tank unit (Urea injection) |
| Function | Sealing Cap, tank unit (Urea injection) |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




