Battery Chargers
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Other Part Number | 12V 1A |
| Charge Rate | 1 A |
| Trickle Charge | 1 Ah - 100 Ah |
Important compatibility info
| Charge Rate | 4 A |
| Extra Description | Sterling Portable |
| Length | 160 mm |
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| 12V Charge Capacity (up to) | 10 Ah - 140 Ah |
| Width | 60 mm |
| Height | 45 mm |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| 12V Charge Capacity (up to) | 20 Ah - 50 Ah |
| Charge Rate | 4 A |
| Trickle Charge | No |



