Battery Chargers
Important compatibility info
| Charging Voltage | 12 V |
| Trickle Charge | 1.2 Ah - 100 Ah |
| Charge Rate | 0.8 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 1.2 Ah - 32 Ah |
| Other Part Number | 12V 1A |
Important compatibility info
| Lithium Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 70 Ah |
| Additional Information | 12V 1A |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 1 A |
| 12V Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 45 Ah |
| Other Part Number | 6V 1A |
| 6V Charge Capacity (up to) | 1 Ah - 45 Ah |
| Charging Voltage | 6/12 V |
Important compatibility info
Important compatibility info
| Other Part Number | Mobility 3 Pin Plug |
| Length | 150 mm |
| Height | 45 mm |
| Width | 70 mm |
| Charging Voltage | 24 V |
| Trickle Charge | Maintains |
| Charge Rate | 4 A |
| 24V Charge Capacity (up to) | 4 Ah - 40 Ah |
Important compatibility info
| Charging Voltage | 6/12 V |
| 12V Charge Capacity (up to) | 2 Ah - 30 Ah |
| Charge Rate | 1 A |
| Trickle Charge | 1 Ah - 80 Ah |




