Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Right |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Length | 450 mm |
| Width | 450 mm |
Important compatibility info
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Bushing, axle beam |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Width 1 | 73 mm |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 38 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 430 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Front |
| Paired article numbers | TC3476 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Steel Pipe |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 38 mm |
| Height | 82 mm |
| Length | 430 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Upper, Front |
| Paired article numbers | TC3476 |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Steel Pipe |
Important compatibility info
| Length | 195 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 96 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC2903 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Length | 195 mm |
| Function | Ball Joint |
| Thread Size | M14x1.5 |
| Width | 60 mm |
| Height | 96 mm |
| Type | Ball Joint |
| Paired article numbers | TC2903 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 121 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Height | 121 mm |
| Type | Fuel filter |
| Diameter | 98 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Thickness/Strength 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Replaces | TD385W |
Important compatibility info
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Outer diameter 1 | 60 mm |
| Thickness/Strength 1 | 97 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Replaces | TD385W |
Important compatibility info
| Length | 420 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Length | 420 mm |
| Height | 85 mm |
| Width | 40 mm |
| Type | Tie Rod |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8509 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 280 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 62 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.75 |
| Paired article numbers | TC8509 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.75x30.0 |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 70 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 670 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Rear |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Steering arm type | Control Arm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 70 mm |
| Height | 36 mm |
| Length | 670 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Lower, Rear |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 186 mm |
| Height | 99 mm |
| Width | 57 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TA3362 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 186 mm |
| Height | 99 mm |
| Width | 57 mm |
| Thread Size | M16 x 1,5 |
| Paired article numbers | TA3362 |
| Cone Size | 13.2 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Active sensor |
| Cable Length | 1125 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Sensor Type | Active sensor |
| Cable Length | 1125 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Sensor Type | Passive sensor |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Cable Length | 475 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Sensor Type | Passive sensor |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Cable Length | 475 mm |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 51 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC219 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Lower |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 51 mm |
| Height | 64 mm |
| Length | 340 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Steel |
| Paired article numbers | TC219 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Length | 174 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC8450 |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 10.2 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Length | 174 mm |
| Height | 70 mm |
| Width | 71 mm |
| Thread Measurement 1 | M10x1.5 |
| Paired article numbers | TC8450 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














