Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 390 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 430 mm |
| Paired article numbers | TC571 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 390 mm |
| Height | 65 mm |
| Length | 430 mm |
| Paired article numbers | TC571 |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right, Lower |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 80 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 380 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower, Front |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3729 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Width | 80 mm |
| Height | 90 mm |
| Length | 380 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Right, Lower, Front |
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Paired article numbers | TC3729 |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 387 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 55 mm |
| Paired article numbers | TL2066 |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
| Type | Tie Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 387 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 55 mm |
| Paired article numbers | TL2066 |
| Function | Tie Rod |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M15x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 250 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M15x1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Inner Tie Rod |
| Width | 37 mm |
| Height | 37 mm |
| Length | 250 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 188 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Material | Metal |
| Diameter | 137 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 188 mm |
| Filter type | with quick coupling |
| Type | Fuel filter |
| Material | Metal |
| Diameter | 137 mm |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 354 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Width | 150 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 354 mm |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Width | 150 mm |
| Height | 45 mm |
| Material | Sheet Steel |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 239 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC884 |
| Length | 350 mm |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 239 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC884 |
| Length | 350 mm |
Important compatibility info
| Replaced by | GN10229-12B1 |
| Function | Ignition Coil |
| Type | Ignition Coil |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Replaced by | GN10229-12B1 |
| Function | Ignition Coil |
| Type | Ignition Coil |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Voltage | 12 V |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Paired article numbers | TC235 |
| Material | Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 70 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Lower |
| Paired article numbers | TC235 |
| Material | Steel |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 70 mm |
| Height | 87 mm |
| Length | 245 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Diameter | 130 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 130 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Diameter | 130 mm |
| Type | Fuel filter |
| Height | 130 mm |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Length | 98 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 117 mm |
| Thread Size | M16 x 1,50 x 23,0 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, outer, Lower |
| Length | 98 mm |
| Height | 100 mm |
| Width | 117 mm |
| Thread Size | M16 x 1,50 x 23,0 |
| Type | Ball Joint |
| Function | Ball Joint |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Thickness/Strength 1 | 80 mm |
| Outer diameter 1 | 75 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 15 mm |
| Thickness/Strength 1 | 80 mm |
| Outer diameter 1 | 75 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 346 mm |
| Height | 49 mm |
| Width | 63 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3616 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear, Left |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 346 mm |
| Height | 49 mm |
| Width | 63 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC3616 |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear, Right |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 346 mm |
| Height | 49 mm |
| Width | 63 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3615 |
Important compatibility info
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear, Right |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 346 mm |
| Height | 49 mm |
| Width | 63 mm |
| Steering arm type | Trailing Arm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC3615 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














