Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 286 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2335 |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 286 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2335 |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
Important compatibility info
| Width 1 | 18 mm |
| Inner diameter 1 | 77 mm |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, both sides, Front |
Important compatibility info
| Width 1 | 18 mm |
| Inner diameter 1 | 77 mm |
| Outer diameter 1 | 78 mm |
| Function | Bushing, axle beam |
| Type | Bushing, axle beam |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, both sides, Front |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 420 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL476 |
Important compatibility info
| Width | 50 mm |
| Height | 100 mm |
| Length | 420 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL476 |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 50 mm |
| Length 1 | 168 mm |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Bellow Kit, steering |
| Outer diameter 2 | 50 mm |
| Length 2 | 168 mm |
| Type | Bellow Kit, steering |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 50 mm |
| Length 1 | 168 mm |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Bellow Kit, steering |
| Outer diameter 2 | 50 mm |
| Length 2 | 168 mm |
| Type | Bellow Kit, steering |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
Important compatibility info
Important compatibility info
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 119 mm |
| Height | 35 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper, Right |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 380 mm |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Width | 119 mm |
| Height | 35 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Left, Upper, Right |
| Steering arm type | Semi-Trailing Arm |
| Material | Steel |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Length | 380 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Outer diameter 1 | 39 mm |
| Length 1 | 185 mm |
| Outer diameter 2 | 52 mm |
| Length 2 | 152 mm |
| Type | Bellow Kit, steering |
| Function | Bellow Kit, steering |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Outer diameter 1 | 39 mm |
| Length 1 | 185 mm |
| Outer diameter 2 | 52 mm |
| Length 2 | 152 mm |
| Type | Bellow Kit, steering |
| Function | Bellow Kit, steering |
Important compatibility info
| Length | 137 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 74 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.50 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Length | 137 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 74 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.5 |
| Thread Measurement 2 | M12x1.50 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 277 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3847 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.8 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 277 mm |
| Height | 77 mm |
| Width | 42 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3847 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.8 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Thickness/Strength 1 | 90 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
| Outer diameter 1 | 69 mm |
| Thickness/Strength 1 | 90 mm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Thread Size | M20 x 1,5 |
| Cone Size | 16.1 mm |
| Paired article numbers | TA3307 |
| Length | 228 mm |
| Height | 97 mm |
| Width | 87 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Thread Size | M20 x 1,5 |
| Cone Size | 16.1 mm |
| Paired article numbers | TA3307 |
| Length | 228 mm |
| Height | 97 mm |
| Width | 87 mm |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Front |
| Material | Aluminium |
| Length | 320 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 40 mm |
| Height | 60 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2451 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left, Upper, Front |
| Material | Aluminium |
| Length | 320 mm |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 40 mm |
| Height | 60 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Paired article numbers | TC2451 |
Important compatibility info
| Length | 320 mm |
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 40 mm |
| Height | 60 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC2450 |
Important compatibility info
| Length | 320 mm |
| Placement on Vehicle | Upper, Right, Front |
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 40 mm |
| Height | 60 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Material | Aluminium |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Paired article numbers | TC2450 |
Important compatibility info
| Type | Bellow, steering |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Bellow, steering |
| Length 2 | 210 mm |
| Outer diameter 2 | 44 mm |
| Length 1 | 210 mm |
| Outer diameter 1 | 44 mm |
| Inner diameter 2 | 14 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
Important compatibility info
| Type | Bellow, steering |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Bellow, steering |
| Length 2 | 210 mm |
| Outer diameter 2 | 44 mm |
| Length 1 | 210 mm |
| Outer diameter 1 | 44 mm |
| Inner diameter 2 | 14 mm |
| Inner diameter 1 | 14 mm |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 245 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 345 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC741 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 245 mm |
| Height | 75 mm |
| Length | 345 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | with ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Paired article numbers | TC741 |
| Placement on Vehicle | Left, Lower, Front |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














