Car Parts & Accessories by Delphi
Delphi is a leading global supplier of electronics and technologies for automotive and commercial vehicles. Delphi delivers real-world innovations that make products smarter and safer as well as more powerful and efficient. Past innovations include the first radiator in 1911, and the first car heater in 1929. Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 380 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | both sides |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 350 mm |
| Height | 60 mm |
| Length | 380 mm |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Placement on Vehicle | both sides |
| Material | Sheet Steel |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 188 mm |
| Material | Plastic |
| Diameter | 87 mm |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Replaces | HDF928 |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Height | 188 mm |
| Material | Plastic |
| Diameter | 87 mm |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | with quick coupling |
| Replaces | HDF928 |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 200 mm |
| Height | 101 mm |
| Width | 50 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3317 |
| Cone Size | 16.2 mm |
Important compatibility info
| Thread Size | M14x1.5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Length | 200 mm |
| Height | 101 mm |
| Width | 50 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Paired article numbers | TA3317 |
| Cone Size | 16.2 mm |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 304.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 289 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M16 x 1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Length | 304.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M16 x 1,5 |
| Type | Inner Tie Rod |
| Axle Joint Length | 289 mm |
| Function | Inner Tie Rod |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 162 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 76 mm |
| Thread Size | M18x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3836 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 162 mm |
| Height | 115 mm |
| Width | 76 mm |
| Thread Size | M18x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3836 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 13.7 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 295 mm |
| Height | 117 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Thread Measurement 2 | M12x1.25 |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 295 mm |
| Height | 117 mm |
| Width | 38 mm |
| Thread Measurement 1 | M12x1.25 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, behind the axle, Lower |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Inner diameter 1 | 20 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, behind the axle, Lower |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
Important compatibility info
| Function | Bellow Kit, steering |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Length 2 | 176 mm |
| Outer diameter 1 | 58 mm |
| Outer diameter 2 | 58 mm |
| Type | Bellow Kit, steering |
| Length 1 | 176 mm |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
Important compatibility info
| Function | Bellow Kit, steering |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Length 2 | 176 mm |
| Outer diameter 1 | 58 mm |
| Outer diameter 2 | 58 mm |
| Type | Bellow Kit, steering |
| Length 1 | 176 mm |
| Inner diameter 1 | 13 mm |
Important compatibility info
| Width | 45 mm |
| Length | 382 mm |
| Height | 104 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL611 |
Additional Information
- 1x Delphi Tie Rod End (TA3221)
Important compatibility info
| Width | 45 mm |
| Length | 382 mm |
| Height | 104 mm |
| Function | Tie Rod |
| Type | Tie Rod |
| Paired article numbers | TL611 |
Additional Information
- 1x Delphi Tie Rod End (TA3221)
Important compatibility info
| Type | Bellow, steering |
| Inner diameter 1 | 19 mm |
| Length 2 | 141 mm |
| Function | Bellow, steering |
| Length 1 | 255 mm |
| Outer diameter 2 | 63 mm |
| Outer diameter 1 | 63 mm |
| Inner diameter 2 | 63 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Type | Bellow, steering |
| Inner diameter 1 | 19 mm |
| Length 2 | 141 mm |
| Function | Bellow, steering |
| Length 1 | 255 mm |
| Outer diameter 2 | 63 mm |
| Outer diameter 1 | 63 mm |
| Inner diameter 2 | 63 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 211 mm |
| Height | 123 mm |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6415 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 211 mm |
| Height | 123 mm |
| Width | 52 mm |
| Thread Size | M14 x 1,50 |
| Paired article numbers | TA6415 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 16 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Height | 120 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Width | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3461 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Height | 120 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Width | 70 mm |
| Length | 230 mm |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 12.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Paired article numbers | TA3461 |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 145 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Function | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Steering arm type | Control Arm |
| Width | 45 mm |
| Height | 145 mm |
| Length | 355 mm |
| Type | Control/Trailing Arm, wheel suspension |
| Additional Information 2 | without ball joint |
| Material | Sheet Steel |
| Placement on Vehicle | Rear Axle, Upper |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 209 mm |
| Height | 84 mm |
| Width | 51 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3463 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Length | 209 mm |
| Height | 84 mm |
| Width | 51 mm |
| Thread Size | M14 x 1.5 |
| Paired article numbers | TA3463 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Cone Size | 14.3 mm |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














