Hose & Pipe by Gates
Maintenance Sub-Categories
Important compatibility info
| Hose Length | 555 mm |
| Inner diameter 2 | 10 mm |
| Inner diameter 1 | 10 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
Important compatibility info
Important compatibility info
| Hose Length | 535 mm |
| Material | Plastic |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
Important compatibility info
| Function | Fuel Hose |
| Type | Fuel Hose |
| Colour | White-transparent |
| Material | Plastic |
Important compatibility info
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Material | Plastic |
| Inner diameter 1 | 18.5 mm |
| Colour | Black |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Hose Length | 200 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel Hose |
| Colour | White-transparent |
| Material | Plastic |
| Type | Fuel Hose |
Important compatibility info
| Function | Fuel Hose |
| Colour | White-transparent |
| Material | Plastic |
| Inner diameter 1 | 8 mm |
| Inner diameter 2 | 8 mm |
| Hose Length | 690 mm |
| Type | Fuel Hose |
| Placement on Vehicle | between fuel filter and injection pump |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Hose Length | 250 mm |
| Inner diameter 1 | 14.5 mm |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Colour | Black |
| Inner diameter 2 | 14.5 mm |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Type | Fuel Hose |
| Function | Fuel Hose |
Important compatibility info
| Hose Length | 360 mm |
| Inner diameter 2 | 18.5 mm |
| Inner diameter 1 | 23 mm |
| Material | Rubber |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |









