Hose & Pipe by Gates
Maintenance Sub-Categories
Important compatibility info
| Hose Length | 276 mm |
| Inner diameter 1 | 16.5 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Inner diameter 2 | 16.5 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 2 | 12 mm |
| Inner diameter 1 | 12 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Hose Length | 440 mm |
Important compatibility info
| Inner diameter 2 | 6 mm |
| Inner diameter 1 | 9 mm |
| Hose Length | 800 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | White-transparent |
| Function | Fuel Hose |
| Type | Fuel Hose |
| Placement on Vehicle | between high-pressure pump and fuel press. regulating valve |
Important compatibility info
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Inner diameter 1 | 18 mm |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Inner diameter 2 | 18 mm |
| Hose Length | 900 mm |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
Important compatibility info
| Inner diameter 1 | 8 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Hose Length | 430 mm |
| Inner diameter 2 | 13 mm |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
Important compatibility info
Important compatibility info
| Hose Length | 215 mm |
| Inner diameter 2 | 12 mm |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Placement on Vehicle | from cylinder head cover to oil separator |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Colour | Black |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Hose Length | 280 mm |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Inner diameter 1 | 16 mm |
| Hose Length | 830 mm |
| Inner diameter 2 | 16 mm |
| Function | Hose, crankcase ventilation |
| Type | Hose, crankcase ventilation |
| Material | Plastic |








