Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M10X1.5 |
| Material | Aluminium |
| Length | 290 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST4122 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | Male M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Female M10 x 1 |
| Length 1 | 520 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Thread Measurement 1 | Male M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Female M10 x 1 |
| Length 1 | 520 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Size | M16X1.5, M18X1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Axle Joint Length | 262 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | NST6507 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Size | M16X1.5, M18X1.5 |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Axle Joint Length | 262 mm |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | NST6507 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | NST7020 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Function | Tie Rod End |
| Type | Tie Rod End |
| Paired article numbers | NST7020 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | NST7092 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Function | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | NST7092 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| for OE number | 2E0411041C, 68013717AA, 9063231485 |
| Paired article numbers | NST8120 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| for OE number | 2E0411041C, 68013717AA, 9063231485 |
| Paired article numbers | NST8120 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 1250 mm |
| Brake Type | Disc Brake |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Length | 1250 mm |
| Brake Type | Disc Brake |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 237 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Thread Measurement 1 | Female M10 x 1 |
| Thread Measurement 2 | Male M10 x 1 |
| Length 1 | 237 mm |
| Type | Brake Hose |
| Function | Brake Hose |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Material | Cast Steel |
| Length | 275 mm |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Material | Cast Steel |
| Length | 275 mm |
| Thread Size | M10x1.5 |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 300 mm |
| Thread Size | M10X1.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Paired article numbers | NST4392 |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Length | 300 mm |
| Thread Size | M10X1.5 |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Paired article numbers | NST4392 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M12x1.75 |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Length | 168 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST4599 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Right |
| Thread Size | M12x1.75 |
| Rod/Strut | Suspension Rod |
| Length | 168 mm |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST4599 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Size | M14X1.5, M18x1.5 |
| Axle Joint Length | 303 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | NST6130 |
Important compatibility info
| Function | Inner Tie Rod |
| Thread Size | M14X1.5, M18x1.5 |
| Axle Joint Length | 303 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Inner Tie Rod |
| Paired article numbers | NST6130 |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Diameter | 34 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Length | 134 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST8132 |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Diameter | 34 mm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Length | 134 mm |
| Placement on Vehicle | Rear, Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST8132 |
Important compatibility info
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Diameter | 33 mm. 66 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Inner diameter 1 | 33 mm |
| Outer diameter 1 | 66 mm |
| Width 1 | 37 mm |
Important compatibility info
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Diameter | 33 mm. 66 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Inner diameter 1 | 33 mm |
| Outer diameter 1 | 66 mm |
| Width 1 | 37 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Diameter | 22 mm. 22.0 mm. 51 mm. 51.0 mm |
| Width 1 | 20 mm |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Inner diameter 2 | 22 mm |
| Outer diameter 1 | 51 mm |
| Outer diameter 2 | 51 mm |
| Width 2 | 20 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Function | Wheel Bearing Kit |
| Diameter | 22 mm. 22.0 mm. 51 mm. 51.0 mm |
| Width 1 | 20 mm |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wheel Bearing Kit |
| Inner diameter 1 | 22 mm |
| Inner diameter 2 | 22 mm |
| Outer diameter 1 | 51 mm |
| Outer diameter 2 | 51 mm |
| Width 2 | 20 mm |
Important compatibility info
| Function | Fuel filter |
| Outer diameter | 55 mm |
| Height | 249 mm |
| Type | Fuel filter |
| Filter type | In-Line Filter |
| Inlet Diameter | 10 mm |
| Outlet Diameter | 8 mm |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















