Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Operating Mode | Electric |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 22525 |
| Operating Mode | Electric |
| Impeller Diameter | 20812 mm |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 22525 |
| Operating Mode | Electric |
| Impeller Diameter | 20812 mm |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| for OE number | 1T0965561 |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| for OE number | 1T0965561 |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Operating Mode | Electric |
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 2223721, 2353380 |
| Number of Teeth | 20 |
| Operating Mode | Mechanical |
| Number of Wings | 8 |
| Water Pump Pulley Diameter | 48 mm |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 2223721, 2353380 |
| Number of Teeth | 20 |
| Operating Mode | Mechanical |
| Number of Wings | 8 |
| Water Pump Pulley Diameter | 48 mm |
Important compatibility info
| Number of Wings | 7 |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Type | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 11518582740 |
Important compatibility info
| Number of Wings | 7 |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Type | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 11518582740 |
Important compatibility info
| Water Pump Type | for V-ribbed belt use |
| Operating Mode | Electric |
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Water Pump Pulley Diameter | 52 mm |
| for OE number | 05L121011 |
| Number of Wings | 9 |
Important compatibility info
| Water Pump Type | for V-ribbed belt use |
| Operating Mode | Electric |
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Water Pump Pulley Diameter | 52 mm |
| for OE number | 05L121011 |
| Number of Wings | 9 |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 06H121026AG |
| Number of Teeth | 29 |
| Housing Type | Housing with Aluminium Lid |
| Number of Wings | 7 |
| Water Pump Pulley Diameter | 51 mm |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| for OE number | 06H121026AG |
| Number of Teeth | 29 |
| Housing Type | Housing with Aluminium Lid |
| Number of Wings | 7 |
| Water Pump Pulley Diameter | 51 mm |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Number of Wings | 6 |
| Housing Type | with housing |
| Number of Teeth | 28 |
| Water Pump Pulley Diameter | 51 mm |
| for OE number | 04E 121 600CS |
Important compatibility info
| Type | Water Pump, engine cooling |
| Function | Water Pump, engine cooling |
| Number of Wings | 6 |
| Housing Type | with housing |
| Number of Teeth | 28 |
| Water Pump Pulley Diameter | 51 mm |
| for OE number | 04E 121 600CS |
Important compatibility info
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Type | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
| Function | Auxiliary water pump (cooling water circuit) |
Important compatibility info
| Function | Wiper Blade |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Extra Description | PROformer |
| Title | Napa Proformer Rear Wiper Blade 350mm |
| Type | Wiper Blade |
Additional Information
- Available in sizes ranging from 10 to 16 inch
- Instruction leaflet included in the box
- Premium nature rubber with Nano liquid graphite to ensure smooth wiping
- Stainless Steel vertebra for maximum screen contact
- Standard wiper frame design to fit OE arm
Important compatibility info
| Function | Wiper Blade |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Extra Description | PROformer |
| Title | Napa Proformer Rear Wiper Blade 350mm |
| Type | Wiper Blade |
Additional Information
- Available in sizes ranging from 10 to 16 inch
- Instruction leaflet included in the box
- Premium nature rubber with Nano liquid graphite to ensure smooth wiping
- Stainless Steel vertebra for maximum screen contact
- Standard wiper frame design to fit OE arm
Important compatibility info
| Function | Wiper Blade |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Length | 350 mm |
| Title | Napa Proformer Rear Wiper Blade 350mm |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wiper Blade |
Additional Information
- Available in sizes ranging from 10 to 16 inch
- Instruction leaflet included in the box
- Premium nature rubber with Nano liquid graphite to ensure smooth wiping
- Stainless Steel vertebra for maximum screen contact
- Standard wiper frame design to fit OE arm
Important compatibility info
| Function | Wiper Blade |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Length | 350 mm |
| Title | Napa Proformer Rear Wiper Blade 350mm |
| Extra Description | PROformer |
| Type | Wiper Blade |
Additional Information
- Available in sizes ranging from 10 to 16 inch
- Instruction leaflet included in the box
- Premium nature rubber with Nano liquid graphite to ensure smooth wiping
- Stainless Steel vertebra for maximum screen contact
- Standard wiper frame design to fit OE arm
Important compatibility info
| Length | 47 mm |
| Material | Steel |
| Thread Length | 30 mm |
| Type | Wheel Stud |
| Strength class | 10.9 |
| Function | Wheel Stud |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023















