Car Parts & Accessories by NK
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Length | 1380 mm |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Net weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Length | 1380 mm |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Net weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Length | 243 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Net weight | 0.4 kg |
Important compatibility info
| Length | 243 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Net weight | 0.4 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Quantity Unit | Piece |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Net weight | 0.2 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Quantity Unit | Piece |
| Bearing/Mounting Type | Rubber Mount |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Net weight | 0.2 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, in front of axle |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.16 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, in front of axle |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.16 kg |
Important compatibility info
| Length | 265 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Net weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Length | 265 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Net weight | 0.39 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, in front of axle |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.26 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, in front of axle |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.26 kg |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, in front of axle |
| Net weight | 0.11 kg |
| Replaces | 5102550 |
| Quantity Unit | Piece |
Important compatibility info
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Placement on Vehicle | Front Axle, inner, Lower, in front of axle |
| Net weight | 0.11 kg |
| Replaces | 5102550 |
| Quantity Unit | Piece |
Important compatibility info
| Net weight | 0.03 kg |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Length | 530 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Net weight | 0.03 kg |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Length | 530 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Replaces | 5031910; 5033715 |
| Thread Size | 14x1,5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Net weight | 0.37 kg |
| Paired article numbers | 5033718 |
Important compatibility info
| Replaces | 5031910; 5033715 |
| Thread Size | 14x1,5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Net weight | 0.37 kg |
| Paired article numbers | 5033718 |
Important compatibility info
| Replaces | 5031909; 5033716 |
| Thread Size | 14x1,5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Net weight | 0.37 kg |
| Paired article numbers | 5033717 |
Important compatibility info
| Replaces | 5031909; 5033716 |
| Thread Size | 14x1,5 |
| Thread Type | with right-hand thread |
| Type | Tie Rod End |
| Function | Tie Rod End |
| Net weight | 0.37 kg |
| Paired article numbers | 5033717 |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.17 kg |
Important compatibility info
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.17 kg |
Important compatibility info
| Net weight | 0.03 kg |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 680 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Net weight | 0.03 kg |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 680 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Net weight | 0.04 kg |
| Length | 640 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
Important compatibility info
| Net weight | 0.04 kg |
| Length | 640 mm |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
Important compatibility info
| Net weight | 0.04 kg |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | 294704 |
Important compatibility info
| Net weight | 0.04 kg |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left |
| Paired article numbers | 294704 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Net weight | 0.03 kg |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
| Net weight | 0.03 kg |
| Type | Sensor, wheel speed |
| Function | Sensor, wheel speed |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














