Car Parts & Accessories by NK
Important compatibility info
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.03 kg |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.03 kg |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 350 mm |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Material | Rubber |
| Type | Bracket, stabiliser mounting |
| Function | Bracket, stabiliser mounting |
| Inner diameter | 21 mm |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Material | Rubber |
| Type | Bracket, stabiliser mounting |
| Function | Bracket, stabiliser mounting |
| Inner diameter | 21 mm |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Length | 105 mm |
| Net weight | 0.02 kg |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Length | 105 mm |
| Net weight | 0.02 kg |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter | 21 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Net weight | 0.05 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Inner diameter | 21 mm |
| Type | Bushing, stabiliser bar |
| Function | Bushing, stabiliser bar |
| Net weight | 0.05 kg |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 230 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.02 kg |
Important compatibility info
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 230 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.02 kg |
Important compatibility info
| Length | 290 mm |
| Net weight | 0.02 kg |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Length | 290 mm |
| Net weight | 0.02 kg |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Net weight | 0.01 kg |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Length | 95 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Net weight | 0.01 kg |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Length | 95 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 140 mm |
| Net weight | 0.24 kg |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 1 Per Axle |
| Length | 140 mm |
| Net weight | 0.24 kg |
| Placement on Vehicle | Rear Axle |
Important compatibility info
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.02 kg |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 295 mm |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.02 kg |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Length | 295 mm |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Net weight | 0.01 kg |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Length | 295 mm |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Net weight | 0.01 kg |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Length | 295 mm |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
Important compatibility info
| Length | 355 mm |
| Net weight | 0.02 kg |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Length | 355 mm |
| Net weight | 0.02 kg |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Length | 315 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Length | 315 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.03 kg |
Important compatibility info
| Length | 296 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.01 kg |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Length | 296 mm |
| Function | Warning Contact, brake pad wear |
| Number of wear indicators | 2 Per Axle |
| Type | Warning Contact, brake pad wear |
| Net weight | 0.01 kg |
| Placement on Vehicle | Front Axle |
Important compatibility info
| Length | 110 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Net weight | 0.29 kg |
Important compatibility info
| Length | 110 mm |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Net weight | 0.29 kg |
Important compatibility info
| Quantity Unit | Piece |
| Bearing/Mounting Type | Rubber-Metal Mount |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.22 kg |
Important compatibility info
| Quantity Unit | Piece |
| Bearing/Mounting Type | Rubber-Metal Mount |
| Type | Mounting, control/trailing arm |
| Function | Mounting, control/trailing arm |
| Net weight | 0.22 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














