Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 043941 |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.59 kg |
| Section | Upper section |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 043941 |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Weight | 1.59 kg |
| Section | Upper section |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 20 |
| Hub Profile | 22 x 20 |
| Function | Clutch Kit |
| Weight | 5.58 kg |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Extra Description | KIT3P |
| External diameter, clutch pressure plate | 217 mm |
| Type | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 20 |
| Hub Profile | 22 x 20 |
| Function | Clutch Kit |
| Weight | 5.58 kg |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Extra Description | KIT3P |
| External diameter, clutch pressure plate | 217 mm |
| Type | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 1.83 kg |
| Placement on Vehicle | Left |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Tail Light Assembly |
| Paired article numbers | 043358 |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 1.83 kg |
| Placement on Vehicle | Left |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Tail Light Assembly |
| Paired article numbers | 043358 |
Important compatibility info
| Overall Length | 56.7 mm |
| Number of mounting bores | 3 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.43 kg |
Important compatibility info
| Overall Length | 56.7 mm |
| Number of mounting bores | 3 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.43 kg |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Weight | 5.67 kg |
| Number of Teeth | 20 |
| Function | Clutch Kit |
| External diameter, clutch pressure plate | 218 mm |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
| Replaces | 826471; 826706; 826860; 826885; 828370 |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Weight | 5.67 kg |
| Number of Teeth | 20 |
| Function | Clutch Kit |
| External diameter, clutch pressure plate | 218 mm |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
| Replaces | 826471; 826706; 826860; 826885; 828370 |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023



