Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Number of Teeth | 18 |
| Hub Profile | 20,97 x 18,2 |
| Replaces | 826212; 826574 |
| Function | Clutch Kit |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Weight | 4 kg |
| External diameter, clutch pressure plate | 200 mm |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 18 |
| Hub Profile | 20,97 x 18,2 |
| Replaces | 826212; 826574 |
| Function | Clutch Kit |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Weight | 4 kg |
| External diameter, clutch pressure plate | 200 mm |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Bore Diameter | 31 mm |
| for manufacturer number | ZA3107A1 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.382 kg |
Important compatibility info
| Material | Aluminium |
| Bore Diameter | 31 mm |
| for manufacturer number | ZA3107A1 |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.382 kg |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Additional Information 2 | with sensor |
| Bore Diameter | 19 mm |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| for manufacturer number | KG190089.4.20 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 19 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Additional Information 2 | with sensor |
| Bore Diameter | 19 mm |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| for manufacturer number | KG190089.4.20 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 19 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 19 |
| Hub Profile | 21,17 x 19,05 |
| Function | Clutch Kit |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Weight | 4.39 kg |
| External diameter, clutch pressure plate | 190 mm |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Number of Teeth | 19 |
| Hub Profile | 21,17 x 19,05 |
| Function | Clutch Kit |
| Additional Information 2 | with clutch release bearing |
| Weight | 4.39 kg |
| External diameter, clutch pressure plate | 190 mm |
| Extra Description | KIT3P |
| Type | Clutch Kit |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with light dimmer function, with rear fog light function, with indicator function, with klaxon, without board computer function |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Vehicle Equipment | for vehicles without steering angle sensor |
| Weight | 0.28 kg |
Important compatibility info
| Colour | Black |
| Combi Switch Function | with light dimmer function, with rear fog light function, with indicator function, with klaxon, without board computer function |
| Function | Steering Column Switch |
| Type | Steering Column Switch |
| Vehicle Equipment | for vehicles without steering angle sensor |
| Weight | 0.28 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023



