Battery
Categories
Important compatibility info
| Other Part Number | M6 Threaded Terminal |
| Weight | 22720 |
| Length | 350 mm |
| Height | 174 mm |
| Width | 166 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 65 A |
| Terminal Type | Female Thread |
| Type | AGM |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Length | 185 mm |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 300 A |
| Type | AGM |
| Width | 82 mm |
| Ampere-Hours | 13 A |
| Terminal Type | Bike Box Terminal |
| Height | 171 mm |
| Voltage | 12 V |
| Terminal Layout | Unibull Pos and Neg Left and Right |
| Warranty | 2 year warranty |
Important compatibility info
| Width | 175 mm |
| Length | 392 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 105 A |
| Terminal Type | Standard |
| Terminal Layout | Positive Front Right |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 950 A |
| Type | AGM |
| Height | 190 mm |
| Warranty | 5 year warranty |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Width | 169 mm |
| Length | 260 mm |
| Height | 237 mm |
| Ampere-Hours | 85 A |
| Type | AGM |
| Terminal Type | Female Thread |
| Battery Capacity 100h (Ah) | 95 Ah |
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Warranty | 1 year warranty |
Important compatibility info
| Terminal Layout | Positive Front Left |
| Terminal Type | Dual Terminal |
| Type | Wet |
| Width | 175 mm |
| Length | 330 mm |
| Height | 240 mm |
| Voltage | 12 V |
| Ampere-Hours | 120 A |
| Cold Cranking Amperage (CCA) | 900 A |
| Warranty | 2 year warranty |

