Car Parts & Accessories by NAPA
National Automotive Parts Association (NAPA) was created in 1925 to meet America’s need for an effective automotive parts distribution system. Today, NAPA is now sold in 9 countries worldwide – the United States of America, Canada, Mexico, Australia, New Zealand, France, Germany, Poland and the United Kingdom. Important compatibility info
| Length | 291 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 211 mm |
| Function | Air Filter |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
Important compatibility info
| Length | 291 mm |
| Height | 42 mm |
| Width | 211 mm |
| Function | Air Filter |
| Type | Air Filter |
| Filter type | Filter Insert |
Important compatibility info
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST8129 |
| for OE number | YC155484AC |
Important compatibility info
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Paired article numbers | NST8129 |
| for OE number | YC155484AC |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST8387 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Paired article numbers | NST8387 |
Important compatibility info
| Type | Air Filter |
| Height | 69 mm |
| Width | 165 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Function | Air Filter |
| Length | 297 mm |
Important compatibility info
| Type | Air Filter |
| Height | 69 mm |
| Width | 165 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Function | Air Filter |
| Length | 297 mm |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 51 mm |
| Height 1 | 21 mm |
| Type | Thermostat, coolant |
| Function | Thermostat, coolant |
| Additional Information | with gasket/seal |
| Height 2 | 41 mm |
| Opening Temperature | 82 °C |
| Height | 22 mm |
| Diameter | 51 mm |
| Additional Information 2 | without sensor |
Important compatibility info
| Diameter 1 | 51 mm |
| Height 1 | 21 mm |
| Type | Thermostat, coolant |
| Function | Thermostat, coolant |
| Additional Information | with gasket/seal |
| Height 2 | 41 mm |
| Opening Temperature | 82 °C |
| Height | 22 mm |
| Diameter | 51 mm |
| Additional Information 2 | without sensor |
Important compatibility info
| Function | Filter, cabin air |
| Width | 249 mm |
| Height | 25 mm |
| Length | 235 mm |
| Type | Filter, cabin air |
| Filter type | Particulate Filter |
Important compatibility info
| Function | Filter, cabin air |
| Width | 249 mm |
| Height | 25 mm |
| Length | 235 mm |
| Type | Filter, cabin air |
| Filter type | Particulate Filter |
Important compatibility info
| Height | 25 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Width | 194 mm |
| Length | 217 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Type | Filter, cabin air |
Important compatibility info
| Height | 25 mm |
| Filter type | Particulate Filter |
| Width | 194 mm |
| Length | 217 mm |
| Function | Filter, cabin air |
| Type | Filter, cabin air |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 73 mm |
| Inner diameter 1 | 30 mm |
| Inner diameter 2 | 34 mm |
| Type | Oil Filter |
| Height | 104 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Function | Oil Filter |
Important compatibility info
| Outer diameter 1 | 73 mm |
| Inner diameter 1 | 30 mm |
| Inner diameter 2 | 34 mm |
| Type | Oil Filter |
| Height | 104 mm |
| Filter type | Filter Insert |
| Function | Oil Filter |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M12X1.5 |
| Length | 290 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Thread Size | M12X1.5 |
| Length | 290 mm |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Function | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
| Rod/Strut | Coupling Rod |
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Link/Coupling Rod, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle Left, Front Axle Right |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
Important compatibility info
| Width | 180 mm |
| Filter type | Activated Carbon Filter |
| Function | Filter, cabin air |
| Length | 185 mm |
| Height | 30 mm |
| Type | Filter, cabin air |
Important compatibility info
| Width | 180 mm |
| Filter type | Activated Carbon Filter |
| Function | Filter, cabin air |
| Length | 185 mm |
| Height | 30 mm |
| Type | Filter, cabin air |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Bolt length | 85 mm |
| Type | Accessory Kit, disc brake pad |
| Function | Accessory Kit, disc brake pad |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Front Axle |
| Bolt length | 85 mm |
| Type | Accessory Kit, disc brake pad |
| Function | Accessory Kit, disc brake pad |
Important compatibility info
| for OE number | 5118801AA, 9043261081 |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | NST8220 |
Important compatibility info
| for OE number | 5118801AA, 9043261081 |
| Type | Mounting, stabiliser bar |
| Function | Mounting, stabiliser bar |
| Placement on Vehicle | Rear Axle Left, Rear Axle Right |
| Paired article numbers | NST8220 |
Important compatibility info
| Function | Coolant Flange |
| Type | Coolant Flange |
| Material | Plastic |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Length | 97 mm |
| for OE number | 1K0121087H |
Important compatibility info
| Function | Coolant Flange |
| Type | Coolant Flange |
| Material | Plastic |
| Number of Connectors / Ports | 4 |
| Length | 97 mm |
| for OE number | 1K0121087H |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023














