Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Weight | 1.442 kg |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Light Function | with indicator |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 044937 |
Important compatibility info
| Weight | 1.442 kg |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Light Function | with indicator |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
| Paired article numbers | 044937 |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
Important compatibility info
| Number of Poles | 3 -pin connector |
| Length | 31 mm |
| Height | 35.9 mm |
| Width | 22 mm |
| Diameter | 15.5 mm |
| Sensor Type | Ultrasonic Sensor |
| Chemical Properties | Paintable |
| Function | Sensor, park distance control |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Sensor, park distance control |
| Placement on Vehicle | Front, Rear |
Important compatibility info
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.63 kg |
| Replaces | 804593 |
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 42 mm |
| for manufacturer number | ZA4201.4.1 |
Important compatibility info
| Function | Central Slave Cylinder, clutch |
| Type | Central Slave Cylinder, clutch |
| Weight | 0.63 kg |
| Replaces | 804593 |
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 42 mm |
| for manufacturer number | ZA4201.4.1 |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 047410 |
| Weight | 0.568 kg |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Right |
| Paired article numbers | 047410 |
| Weight | 0.568 kg |
| Type | Front Fog Light |
| Function | Front Fog Light |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044086 |
| Section | Outer section |
| Additional Information | with bulb holder |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 2.03 kg |
Important compatibility info
| Placement on Vehicle | Left |
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044086 |
| Section | Outer section |
| Additional Information | with bulb holder |
| Function | Tail Light Assembly |
| Type | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Weight | 2.03 kg |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




