Car Parts & Accessories by Valeo
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Paired article numbers | 043714 |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 1.98 kg |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
Important compatibility info
| Additional Information | with bulb holder |
| Additional Information 2 | without bulbs |
| Paired article numbers | 043714 |
| Light Function | with rear fog light, with reverse light |
| Weight | 1.98 kg |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
Important compatibility info
| Rotating beacon RPM [1/min] | 3550 1/min |
| Power [W] | 204 W |
| Function | Interior Blower |
| Manufacturer Restriction | VALEO |
| Type | Interior Blower |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Weight | 1.42 kg |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Additional Information | without integrated regulator |
| Diameter | 146 mm |
| Placement on Vehicle | Front |
| Replaces | 698755 |
| Rotation Direction | Anticlockwise rotation |
Important compatibility info
| Rotating beacon RPM [1/min] | 3550 1/min |
| Power [W] | 204 W |
| Function | Interior Blower |
| Manufacturer Restriction | VALEO |
| Type | Interior Blower |
| Vehicle Main Current | for vehicles with 12V main current |
| Weight | 1.42 kg |
| Number of Poles | 2 -pin connector |
| Additional Information | without integrated regulator |
| Diameter | 146 mm |
| Placement on Vehicle | Front |
| Replaces | 698755 |
| Rotation Direction | Anticlockwise rotation |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Mounting Type | Screw Connection |
| Number of mounting bores | 3 |
| Function | Wiper Motor |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Wiper Motor |
| Weight | 0.92 kg |
Important compatibility info
| Voltage | 12 V |
| Placement on Vehicle | Rear |
| Mounting Type | Screw Connection |
| Number of mounting bores | 3 |
| Function | Wiper Motor |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Type | Wiper Motor |
| Weight | 0.92 kg |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044447 |
| Weight | 1.33 kg |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
Important compatibility info
| Additional Information 2 | with bulbs |
| Paired article numbers | 044447 |
| Weight | 1.33 kg |
| Section | Outer section |
| Type | Tail Light Assembly |
| Function | Tail Light Assembly |
| Extra Description | ORIGINAL PART |
| Placement on Vehicle | Right |
| Additional Information | with bulb holder |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 16 mm |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| for manufacturer number | KG15042.4.1 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 15.87 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
Important compatibility info
| Material | Plastic |
| Bore Diameter | 16 mm |
| Driver Position | for right-hand drive vehicles |
| for manufacturer number | KG15042.4.1 |
| Type | Master Cylinder, clutch |
| Bore Diameter 1 | 15.87 mm |
| Function | Master Cylinder, clutch |
| Extra Description | FTE CLUTCH ACTUATION |
All the team are very helpful and checking parts are correct so do not have the hassle of returns which is great both sides, all can say 10000% all.....
Sept 2023
A genuine fantastic experience, good correspondence and helpful response to my questions, next day delivery and competitive price......
Sept 2023
First time I've ordered from this company, but won't be the last. Fast delivery and parts as ordered. Excellent service. Thank you.
Sept 2023
Fantastic service and great communication. Always quick to answer any questions or queries. Really fast delivery, would highly recommend.
Aug 2023
Customer service with Parts in motion has been excellent! Prices are keen and their postage service was spot on. In the event of an enquiry you.....
Aug 2023




